Alergijos

Skirtumas tarp maisto sukeltų alergijų ir maisto netoleravimo yra labai didelis. Maisto sukeltos alergijos yra kuo tikriausios ir pasireiškia tokiais simptomais kaip niežulys ar odos problemos.

Maisto netoleravimas gali pasireikšti viduriavimu, vėmimu, tačiau niežulys ar odos problemos nėra priskiriamos. Abu negalavimai gali būti suvaldomi tinkamai parinkta mityba.

Netinkami maisto produktai

Kai kurie maiste randami ingredientai gali sukelti jūsų šuns alergijas. Dažniausiai pasitaikantys sukėlėjai šunų pasaulyje yra jautiena, pieno produktai, vištiena, ėriena, žuvis, vištų kiaušiniai, kukurūzai, kviečiai ir soja. Nors kai kurie šių produktų baltymai yra labiau antigeniniai, dauguma jų yra panašūs savo struktūra ir alerginių reakcijų paplitimas gali būti siejamas su tiesioginiu vartojimu. Kai kurie šunys taip pat yra alergiški glitimui (skaitykite apie glitimo alergiją, ir glitimo neturinčius produktus toliau).

Maisto bandymas

Vienintelis būdas nustatyti maisto sukeltas alergijas yra maisto bandymai. Tokiais tyrimais, gyvūnas dviliką savaičių yra šeriamas tokiu maistu, kuriame yra daug baltymų ir angliavandenių. Tokiuose bandymuose yra naudojamas gyvūnui neįprastas baltymų ir angliavandenių derinys, tarkim ryžiai ir vištiena. Tokiu maistu gyvūnas turi būti šeriamas lygiai 12 savaičių, ir jokie svetimi produktai, kurie suteiktų skonio, negali būti vartojami. Tik specialiai parinktas maistas ir vanduo.

Specialus ėdalas

Kaip tik šiai problemai spręsti, Yarrah kompanija sukūrė Sensitive ir Vegetarian maisto produktus, kurie atitinka šią dietą. Sensitive sauso maisto gaminyje yra net 70% ryžių ir nėra glitimo, o vegetariškame variante nėra jokių gyvulinės kilmės baltymų.