Maistas, kurio reikėtų vengti

“Mano šuo buvo įpratęs ėsti viską ir jis gyveno trylika metų”. Nesakoma, kad jūsų šuo iškart susirgs, jei jūs maitinsite jį kitais dalykais, išskyrus maistą šunims ar skanukus šunims. Tačiau į daugumą žmonėms skirto maisto pridėta cukrų, kurie kenkia šuns dantims. Taip pat esama dalykų, kurių neturėtumėte duoti savo šuniui apskritai.

 

No alcohol “Mano šuo mėgsta alų!” Gabūt jis jį mėgsta, tačiau neduokite jam jo. Alkoholis gali sukelti šuns komą ir mirtį.
No chocolate Šokoladas turi teobromino, kuris nuodingas šunims, sukelia vėmimą, viduriavimą, neramumą ir, ypatingais atvejais, – širdies priepuolius bei gali būti mirtinas.
No chicken bones Virti viščiukų kaulai gali atskilti, sukeldami arba dusinimą, arba pažeisdami šuns burną. Negalvokite, kad virimo procesas suminkština kaulus: dėl jo kaulai skyla labai lengvai.
No onions or garlic Česnakas ir svogūnai turi medžiagos tiosulfato, kuri gali sukelti jūsų šuns virškinimo sistemos uždegimą. Taip pat žinomi atvejai, kai pažeidžiami kraujo raudonieji kūneliai, ir sukeliama anemija.
No grapes or raisons Nors vaisiai nėra blogi kaip maistas šunims, neduokite jiems vynuogių. Vynuogės (ir razinos) gali sąlygoti inkstų veiklos sutrikimą dėl jų turimo toksino. Šis toksinas kol kas nėra nustatytas.
No raw eggs Neduokite savo augintiniui žalių kiaušinių. Žali kiaušiniai turi avidino, antivitamino, kuris sutrikdo riebalų, gliukozės, amino rūgščių ir energijos apykaitą.