Svarbi informacija

Ekologiško Yarrah kompanijos naminių gyvūnų maisto gamyboje ekologiškos žvejybos produktai nebebus naudojami (7 iš 36 skirtingų produktų). Nuostatos, kurios galioja ekologiškoje žuvininkystėje neatitinka kompanijos reguliacijų, kurios teigia, jog tik ekologiškas maistas gali būti naudojamas. Dėl šios priežasties, Yarrah naudos tik MSC (Marine Stewardship Council) sertifikuotą produkciją.

Arthur Hartman, Yarrah kompanijos kokybės vadybininkas teigia: „Po atlikto tyrimo dėl ekologiškos žuvininkystės buvo nustatyti šie pažeidimai:

1. Net 3 kilogramai gyvo pašaro yra reikalingi išveisti vienam kilogramui ekologiškos žuvies, kas reiškia, jog daug gyvos produkcijos turi buti sunaikinama tam, kad ekologiška būtų veisiama.

2. Ekologiška žuvis fermose yra šeriama, natūraliai pagaunama žuvimi, kuri plaukioja atviruose vandenyse.

3. Kai kuriuose mūsų produktuose yra naudojama lašiša. Natūralioje aplinkoje lašišos plaukioja ir gyvena atskirai, po vieną, o ekologiškos žuvininkystės fermose jos yra priverstos gyventi būriais.

Gyvūnų gerovė ir gamtos tausojimas yra svarbiausi Yarrah uždaviniai, todėl mūsų nuomone ekologiškos žuvininkystės nuostatai nėra prilyginami Yarrah kompanijos ar ekologiškos ūkininkystės ideologijoms.“

Keičiant ekologiškos žuvininkystės tiekėjus MSC produkcija, keičiasi ir visos Yarrah kompanijos veidas. Daugelį metų, visa Yarrah produkcija buvo 100% ekologiška, ir kompanijos rinkodaros bei ryšių atstovė Jolanda Huizing teigia: „Etiškas ir logiškas sprendimas naudoti MSC žuvį reiškia, kad visa produkcijoje naudojama žuvis bus 100% natūrali, pagauta laisvėje.“

Kol ekologiškos žuvininkystės principai ir nuostatos nebus pakeisti, Yarrah produkcijoje bus naudojama tik MSC žuvis, nes kompanija atstovauja gyvūnijos gerovei. Kompanija tiki, kad naminių gyvūnų augintojai visame pasaulyje supras ši žingsnį, nes jie pasikliauja kompanija, jog ši tieks tik aukščiausios kokybės gaminius, kurie bus gaminami atsižvelgiant į sveikatą, gyvūnų gerovę ir atsakomybę už visišką skaidrumą.