Vištiena

Yarrah kompanija gaminanti kačių ir šunų maistą taip pat naudoja ekologišką vištieną, kuri yra gaunama: Vokietijos, Olandijos ir D. Britanijos ūkių.

Draugiškas aplinkai

Yarrah naudoja gan nemažai vištienos savo produktuose lyginti su kito tipo mėsa. Mes taip darome todėl, kad vištiena yra mažiau teršiantis aplinką pasirinkimas nei lyginant su jautiena. Trims kilogramams pašaro pagaminti yra sunaudojama tik vienas kilogramas vištienos, kai tuo tarpu jautienos yra sunaudojama 5-6 kilogramai. Nepaisant to, kad dažnas vartotojų nusiskundimas yra tai kad ekologiška vištiena yra daug brangesnė nei įprasta vištiena, tai neturi jokios įtakos Yarrah ekologiško maisto kainai, jei lygintume kitus šunų ar kačių ėdalus.

Taip, ekologiška vištiena yra brangesnė, tačiau pusiausvyra tarp priežasčių ir kainos lemia, jog su kaina yra verta susitaikyti.

Ekologiškai auginama višta suvalgo daugiau…

Ekologiškose fermose, vištos turi judėjimo laisvę ir gali klajoti natūralioje aplinkoje. Dėl šios priežasties, jos suvartoja daugiau energijos nei tos vištos, kurios yra laikomos uždarose erdvėse ar mažuose narvuose. Ekologiškos vištos yra labiau atsparios ligoms, ir gali pateikti daugiau mėsos nei riebalų.

Ekologiškai auginamai vištai reikia daugiau erdvės

Erdvė lygu pinigai, ir ekologiškai auginama višta turi apytikriai 4 m² gyvenamosios erdvės, kai tuo tarpu 18 tos pačios rūšies vištų, kurios yra laikomos narvuose, dažnai tegauna vieną kvadratinį metrą. Netgi auginamos dideliuose narvuose, viename kvadratiniame metre gyvena iki 6 vištų. Gausiai apgyvendintose šalyse, žemė yra ypatingai brangi, tad ekologiškų fermų savininkai privalo investuoti daugiau nei paprastų fermų ūkininkai.

Natūraliai auginama višta valgo… ekologiškai

Jei ekologiškai auginamai vištai būtų pateiktas neekologiškas maistas, ši višta nebebūtų ekologiška, todėl šių vištų maitinimas yra daug brangesnis. Tai lemia, jog sveikai maitinami paukščiai negauna nenatūralių priedų ar antibiotikų, nenatūraliai skatinančių augimą.

Ekologiškai auginama višta gyvena ilgiau

Be abejonės, ekologiškos vištos auga daug lėčiau negu tos, kurių augimas ya skatinamas, ir tai lemia, kad iki to laiko kai višta yra paruošiama gamybai, praeina daug daugiau laiko. Tai iškelia bendro produkto kainą, tačiau tai taip pat reiškia, jog višta gyvena ilgesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Vištienos kokybės kontrolė

Kas dvejus metus Yarrah kompanijos kokybės kontrolieriai patikrina visus savo produkcijos tiekėjus. Šie kontrolieriai patikrina ar vištos turi pakankamai erdvės, ar jų maistas yra visiškai ekologiškas, be jokių priedų, ir ar gamybos įmonės atitinka aukštus higienos reikalavimus.

* Tai netaikoma Yarrah produkcijoje naudojamiems galvijams, kurie yra maitinami tik žole.