Glitimo alergija

Kas yra glitimas?

Glitimas yra grupė baltymų, randamų tokiose grūdinėse kultūrose kaip kviečiai, kurie yra glaudžiai siejami su rugiais, miežiais ir avižomis. Visi šie produktai turi savyje glitimo.

Negrūdinės kilmės ryžiai, grikiai, sorgai, burnočiai, sojos pupelės ir saulėgrąžų sėklos neturi glitimo. Gyvulinės kilmės produktai taip pat nėra glitimo šaltiniai.

Glitimas yra skirstomas į du baltymų pogrupius: glitimo baltymai ir gliadinas, kuris ir gali sukelti sveikatos problemų. Tokie grūdinės kultūros produktai, kuriuose nėra šios medžiagos (ryžiai, kukurūzai), nėra pavojingi kankinamiems glitimo alergija. Kaip ten bebūtų, sakyti jog ryžiai ar kukurūzai visiškai neturi glitimo nėra sąžininga, nes jie tiesiog neturi alergiją keliančio gliadino.

Glitimo alergijos simptomai

Kuomet žmonės, kenčiantys nuo alergijos glitimui vartoja šią medžiagą, jų imuninė sistema neapsaugo nuo žalos daromos plonajai žarnai, ir maži išsikišimai, dengiantys sieneles yra sunaikinami. Šie išsikišimai yra ypatingai svarbūs, nes jie surenka visas vertingas medžiagas iš maisto. Tai reiškia, jog nesvarbu kiek sveiko maisto yra suvalgoma, organizmas yra sekinamas.

Tiek šunims, tiek katėms alergija glitimui pirmiausia pasireiškia viduriavimo ir odos problemomis. Kai šie simptomai atsiranda, dauguma naminių gyvūnų savininkų iškart mano, jog tai alergija glitimui, tačiau šią bėdą gali nustatyti tik veterinaras, nuodugniai ištyręs augintinį. Būtina žinoti ir tai, jog per šilta augintinio miego vieta taip pat gali sukelti odos problemų.

Yarrah kompanijos produktai be glitimo:
Visas maistas aliuminiuose indeliuose.

 

Sausas kačių maistas su jautiena