Blusos

Vos tik imama kalbėti apie blusas, visi aplinkui pradeda kasytis. Blusos yra maži, bet matomi parazitai, kurių galite ir nepastebėti, jei katės kailis yra tamsus.
Kuomet katė ima nuolatos kasytis, blusos gali būti viso to priežastis. Suaugusioms katės blusos yra itin pavojingos, nes gali užkrėsti pavojingais kaspinuočiais. Maži kačiukai taip pat gali atsidurti pavojuje, nes didelis blusų kiekis juos gali net numarinti.

Blusų, jų kiaušinėlių ir lervų naikinimas

Tik suaugusios blusos gyvena jūsų katės kailyje, ir jei jūsų katė jų jau turi, jūs privalote pasirūpinti ne tik katės švara, bet ir kilimų, pagalvių ir kitų aplinkos daiktų dezinfekavimu, kad visi blusų kiaušinėliai ir lervos taip pat būtų sunaikinti. Yra daugybė natūralių purškalų, kurie padėtų susidoroti su šia užduotimi, tačiau jūs paprasčiausiai galite išplauti užterštus daiktus 60 laipsnių temperatūroje.
Jei jūsų katė turi blusų, jūs turėtumėte naudoti metalinį blusų šepetį (plastmasinis neturės jokios naudos).
Prevencija yra geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų katė nebus užkrėsta blusomis. Pirmiausia apžiūrėkite visus savo gyvūnus, nes vienas vienintelis augintinis gali užkrėsti visus likusius. Tada kreipkitės į veterinarą ir pasidomėkite, kokie blusų kontrolės produktai geriausiai tiks tiek jūsų katei, tiek jūsų aplinkai.